Kino

Kino

Wśród popularnych gatunków filmów chętnie produkowanych na potrzeby projekcji kinowych warto wyszczególnić między innymi film kryminalny.Kino Jest to taki film, który dotyka brutalnej przestępczości, a także ten gatunek wyzwala emocje, dreszczyk adrenaliny, jest to też charakterystyczne powiązanie z filmem akcji, noir czy też thrillerem.

Kino

W zakresie filmów kryminalnych wyróżnia się odpowiednie podgatunki, do jakich zalicza się na przykład dramat sądowy, film noir, film detektywistyczny, film więzienny. Warto też wspomnieć o takich rodzajach jak horror kryminalny, heist film, mob film czy komedia kryminalna oraz thriller kryminalny a także true crime.Kino Mniej popularnym, ale też bardzo ciekawym i zasługującym na wyróżnienie rodzajem filmu okazuje się film kostiumowy, który jest gatunkiem przedstawiającym przede wszystkim wybraną epokę.

Najczęściej nawiązuje to do dawnych, prawdziwych realiów, a więc niekoniecznie sytuacja opowiadana w filmie jest oparta na faktach, ale z pewnością okazuje się prawdziwa cała sceneria. Jest to coś na wzór również popularnych filmów historycznych, z tą różnicą, że w projekcjach historycznych postaciami nadrzędnymi są postacie historyczne, a w filmach kostiumowych tak nie jest.

Artykuł dzięki: